امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

اوقات شرعی آخرین نشریات 

نشست خبری مرکز کارشناسان رسمی دادگستری منطقه 4 کشور به مناسبت هفته قوه قضائیه

نشست خبری مرکز کارشناسان رسمی دادگستری منطقه 4 کشور به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در روز دوشنبه یکم تیر ماه در هتل الغدیر مشهد با حضور اعضای هیأت مدیره و بازرسین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری منطقه 4 کشور و خبرنگاران بیش از 15 رسانه استانی و کشوری برگزار گردید. در این نشست، مهندس سید ایمان غفوریان، رئیس هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری منطقه 4 کشور با بیان اینکه اکنون بیش از 450 کارشناس رسمی دادگستری در 48 رشته کارشناسی در منطقه چهار کشور مشغول به فعالیت هستند اظهار داشتند بيش از 80 درصد پرونده هاي قضايي حقوقي و کيفري به کارشناسي نياز دارد و اطلاع نداشتن مردم از جايگاه کارشناسان رسمي، باعث اطاله دادرسي ها مي شود. ایشان در خصوص رویکرد‌های این مرکز، تصریح کرد: کاهش اختلافات موجود در جامعه با طرح مسائل تخصصی و قانونی، بررسی ویژه موضوع داوری، سازش و آشنایی مردم با مقررات یکی از رویکرد‌های جدی این مرکز است. مهندس غفوریان در این نشست بر لزوم الکترونیکی شدن ابلاغات کارشناسی تاکید نمودند و افزودند که طبق هماهنگی های انجام شده با واحد انفورماتیک دادگستری خراسان رضوی و سرپرست محترم معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان رضوی این مهم در حال پیگیری و انجام می‌باشد. رییس هیات مدیره کارشناسان رسمی دادگستری منطقه چهار کشور به سیستم سمپ چهار که نوعی سیستم در ارجاع عادلانه کارشناسی است، اشاره کرد و افزود: پیاده‌سازی این سیستم می‌تواند منجر به ایجاد تحولات بسیاری در دادگستری شود و اکنون در حال طی فرآیند اجرایی است.

 ایشان با اشاره به اینکه کسانی که با مشکلات مالی مواجه هستند می‌توانند به صورت رایگان از این خدمات استفاده کنند، اضافه کرد: کارشناسی‌هایی که در هفته قوه قضاییه از طرف مراجع قضایی ابلاغ می‌شود به صورت رایگان یا مساعدتی انجام می‌شود اما این خدمات محدود به هفته قوه قضاییه نیست و می‌تواند در طول سال برای اقشار کم درآمد، خانواده‌های شهدا و ایثار‌گران ادامه داشته باشد.

ایشان با بیان اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص ارجاع کارشناسی هنوز اجرایی نشده است، افزودند: چندی پیش شورای اسلامی شهر مشهد مصوبه ای را مبنی بر تعدیل ارجاع کارشناسی به تصویب رساندند که بابرآن، یک توزیع عادلانه در ارجاع کارشناسی های مربوط به شهرداری صورت پذیرد. مهندس غفوریان افزودند: از شهرداری مشهد تقاضا داریم این مصوبه اجرا شود تا شاهد بهبود در این وضعیت باشیم.

این نشست خبری با مراسم افطاری و پذیرایی از اصحاب رسانه به پایان رسید.

انعکاس این خبر در رسانه های مختلف حاضر در این کنفرانس خبری به شرح ذیل است:10

 

20

30

8040

50

 60

 70

 

 

1403788852

1403788782

ghoveh

1403788896

mashhadcityhall

nezammohandesi

 

مرکز کارشناسان رسمی دادگستري استان خراسان رضوی با بیش از 465 کارشناس آماده خدمت رسانی می باشد

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #133f10441 #100313115745